Dla takich wpisów powstała moja francuska strona – przygotowałam dla Was lekcję do pobrania na aktualny, ciekawy temat, opartą na filmie z garścią słownictwa i przyjemną dla oka. Jak ją pobrać? Wszystko wyjaśniam w artykule!

Luty bez marketów - lekcja do pobrania 3

Materiały do nauki francuskiego

Zanim jednak przejdziemy do nauki, chciałabym bardzo podziękować wszystkim osobom, które w tym roku uczą się ze mną online i na kursach w moim rodzinnym mieście. Jesteście dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji i ogromnie Wam za to dziękuję! Wszystkie te cząstki francuskiego, o których rozmawiamy na lekcjach, o które pytacie w mailach, o których rozmyślacie pracują w mojej głowie, by potem stać się pomysłem na materiały do nauki francuskiego podobne do tych, które za chwilę pobierzecie. Temat miesiąca bez zakupów w markecie pojawił się właśnie podczas jednego z moich spotkań z Olgą i to Jej szczególnie dedykuję ten wpis. Jestem zaszczycona, że wybrałaś mnie na Twoją nauczycielkę francuskiego!

Temat, którym się dzisiaj zajmiemy dotyczy inicjatywy, którą kolejny rok z rzędu wprowadzają w życie mieszkanki i mieszkańcy Szwajcarii, Belgii i Francji. Rozpropagowana w social mediach kampania zachęca do rezygnacji z zakupów w wielkich sieciowych marketach na rzecz małych sklepików, targów i lokalnych restauracji. Jestem bardzo ciekawa, czy już o tym słyszałaś, słyszałeś i co sądzisz o takim działaniu?

Pobierz lekcję w PDF i ucz się gdzie chcesz!

Jeśli chcesz:

  • zrozumieć dlaczego wybór sklepu, w którym robisz zakupy, ma znaczenie,
  • poćwiczyć rozumienie ze słuchu na aktualnym nagraniu – podlinkowany film został opublikowany kilka dni temu!,
  • poznać praktyczne słówka,
  • spędzić trochę czasu z francuskim –

to jest lekcja dla Ciebie! Żeby ją pobrać, wystarczy kliknąć w poniższy obrazek:

materiały do nauki francuskiego

Grafiki, które widać w tych materiałach i które od teraz będą mi na stałe towarzyszyć wykonała dla mnie niezwykła artystka Magda. Jej piękne prace znajdziecie na jej stronie internetowej, ale najwięcej ich na instagramie – koniecznie ją obserwujcie, bo Magda robi cudnej urody plakaty, grafiki, portrety rodzinne i nawet portrety ukochanych zwierzaków!

Podoba Ci się lekcja? Koniecznie podziel się wrażeniami w Internecie. Wymyśliłam sobie nawet hasztag, by ułatwić wszystkim wzdychającym do frencza odnalezienie się na facebooku i instagramie, dlatego jeśli pracujesz z moimi materiałami, to napisz co o nich myślisz i otaguj przemyślenia #achtenfrancuski. Dzięki temu zobaczę ilu Was jest!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *